Psychoterapeuta
Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Mam doświadczenie wieloletniej pracy jako lekarz, a także konsultant medyczny w biznesie.
W swoim życiu i pracy zauważam, jak ważne są umiętności porozumiewania się z ludźmi i słuchania.
Pragnąc poszerzyć moje kompetencje dotyczące komunikacji interpersonalnej ukończyłem 4-letnie kompleksowe szkolenie w Studium Psychoterapii Indywidualnej oraz 2-letnie Studium Psychoterapii Par i Rodzin. Oba szkolenia odbyły się w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, instytucji z ponad 40-letnim stażem w zakresie edukacji psychoterapeutów, atestowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne, współpracującej z instytucjami i terapeutami w Europie i poza nią, m.in. Anna Freud National Centre for Children and Families w Londynie.
Praktykowałem jako psychoterapeuta w oddziale ogólno-psychiatrycznym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie, a następnie w poradni tegoż szpitala.
Brałem udział w licznych inicjatywach edukacyjno-psychoterapeutycznych, m.in. prowadząc wykłady na temat radzenia sobie ze stresem i stratą, współprowadząc grupę wsparcia dla rodzin osób LGBTQ+, a także prowadząc indywidualne sesje wsparciowe dla wolontariuszy doświadczających stresu w trakcie pomocy uchodźcom.
Jako psychoterapeuta pełnię dyżury wsparciowe w inicjatywie "Zranieni w Kościele".
Zajmuję się psychoterapią indywidualną pacjentów m.in. z problemami depresyjnymi, adaptacyjnymi, lękiem, poczuciem osamotnienia, braku sensu życia, myślami samobójczymi, problemami z relacjami z osobami bliskimi i współpracownikami.
Prowadzę także psychoterapię par heteronormatywnych i nieheteronormatywnych oraz rodzin, pomagając poprawić relacje, wzajemne zrozumienie i komunikowanie się.
Pracuję pod regularną superwizją.
Prywatnie jestem w wieloletnim związku małżeńskim. Mam troje dzieci.
Coach | Socjolożka
Jestem absolwentką polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Collegium Civitas i Instytutu Slawistyki PAN. Tytuł naukowy uzyskałam z socjologii, zajmując się w swoich badaniach pamięcią.
Ukończyłam Studium Coachingu MLC.
Pracuję z klientami w nurcie MLC (Multi-Level Concept), który zakłada, że zmiana odbywa się na różnych poziomach - środowiska, zachowań, umiejętności, przekonań, tożsamości.
Pracuję z osobami przewlekle chorymi i ich bliskimi nad sposobami radzenia sobie z przeżywaniem choroby, nad sposobami komunikacji. Pacjenci uważają ten rodzaj wsparcia za korzystny, realnie poprawiający jakość i komfort życia.
Moimi klientami są osoby chcące zmienić, uporządkować, obejrzeć to, co się wokół nich dzieje. Pracujemy nad rozwiązaniami, strategiami, konfliktami, wyborami w życiu prywatnym i zawodowym.
Rolą coacha jest wspieranie klienta w osiągnięciu celu, w poszukiwaniu i wypracowywaniu rozwiązań dla teraźniejszości i przyszłości.
Coaching jest zawsze relacją partnerską. Jest wyzwaniem. Prowadzi do zmiany wypracowanej na płaszczyźnie dialogu.
Przez wiele lat byłam wykładowcą akademickim. Pracowałam także jako szef zespołu, dyrektor Biura Prasowego i rzecznik prasowy.
W swoim doświadczeniu mam także działalność charytatywną w fundacjach. Jestem założycielką Fundacji ‘Warto Chcieć”
Pracuję pod regularną superwizją.
Prywatnie jestem w wieloletnim związku małżeńskim. Mam dwóch synów.
Coach | Psychoterapeutka w trakcie szkolenia
Nazywam się Joanna Faryna-Wielowieyska i jestem dyplomowanym coachem (Laboratorium Psychoedukacji). Chętnie będę Cię wspierać na Twojej drodze życiowej i zawodowej. Szczególnie w łączeniu ich obydwu. Budowaniu pewności siebie. Wyznaczaniu celów. Dam Ci narzędzia. Podążymy razem do zmiany. Kluczowa jest dla mnie relacja. Ważne jest dla mnie aby we własnym życiu być świadomym, sprawczym i skutecznym. Umiem słuchać i wysłuchać.
Pracuję z osobami, które potrzebują zmiany w życiu, ale często nie wiedzą od czego zacząć. Czują się przytłoczone. Wspieram osoby, które chcą lepiej zrozumieć swoje zachowania w obliczu kryzysów, trudności w budowaniu relacji, zmiany, ale też w radzeniu sobie z emocjami swoimi czy najbliższego otoczenia. Pracuję z rodzicami, bardzo mi bliskie jest poczucie, że relacje z innym człowiekiem można zmienić, zaczynając od samego siebie. Moimi klientami są osoby z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, osoby wysoko wrażliwe.
Bardzo interesuje mnie wpływ stresu na naszą codzienność, połączenia ciała, umysłu i emocji. Uważam, że warto popatrzeć na sytuację z różnych perspektyw. Jeśli sytuacja tego wymaga korzystam z różnych metod. W ramach procesu wspieram na każdym etapie zmiany. Pracuję z przekonaniami i buduję odporność psychiczną. Tworzę bezpieczną przestrzeń, gdzie w empatyczny, ale i kreatywny sposób będziemy mogli popracować na Twoich zasobach.
Jestem entuzjastką codzienności, konsekwencji, dobrych nawyków. Uwielbiam ruch, jedzenie i naturę, szczególnie las i wodę.
Pracuję pod stałą superwizją.
Spotkanie ze mną to nauka uważności, bezpieczna relacja, inspiracja do zmiany i zobaczenia czegoś z innej perspektywy (uporządkowanie celu, step by step).
Jestem certyfikowaną konsultantką DISC D3 czyli prawdopodobnie najbardziej czułego narzędzia do badania kompetencji, talentów, predyspozycji, a także podejmowania decyzji pod wpływem stresu. Pracy w grupie, ale też zależności w zależności od współpracy między innym stylem. Zrobienie tego testu, dokładne omówienie ze mną, na pewno poszerzy wgląd w siebie.
Obecnie pracuję na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej głównie w administracji publicznej. Studiowałam dziennikarstwo i historię sztuki.
Jestem wierna dewizie, że szczęście to umiejętność.